Kullastuudio

Kullastuudio on saatesari, kus kullast ja investeerimisest räägivad oma ala asjatundjad. Saadetes tuleb juttu kullast nii maailma majanduse kui ka üksikisiku tasandil. Saatejuht: Neeme Raud.

#4 Siim Nõmm “Kuidas investeerida kulda”


Kullastuudio neljandas saates näitab Tavidi rahavoogude juht Siim Nõmm enamlevinud investeerimiskullast tooteid ning jagab praktilisi nõuandeid seoses raha paigutamisega müntidesse ja plaatidesse. Juttu tuleb kulla hoiustamisest, hindadest ja paljust muust.

#3 Jüri Martin “Kulla koht inimese elus”


Neeme Raud ja Tavidi finantsjuht Jüri Martin arutlevad, millist kohta võiks kuld omada üksikisiku elus. Kuidas igaüks meist võiks oma teenitud varandust paigutada, et oleks nii teenimisvõimalusi, reserve rasketeks aegadeks kui ka vahendeid elu nautimiseks.

#2 Adrian Bachmann “Kulla roll maailma majanduses”


Kuidas olid valuutad tagatud enne kullastandardist loobumist? Kuidas muutus kulla hind pärast seda, kui loobuti kullaga tagatud dollarist? Kuidas on Hiinast kujunenud tänapäeval maailma suurim majandus ja miks on Hiina teinud panuse kullale?

#1 – Meelis Atonen “Kuld kui investeering”


Kellele kuulub maailma kuld? Kulla hinna muutumine ja roll tänapäeva finantsstruktuuris. Inflatsioon ja majanduse tsüklilisus. Mis on füüsiline kuld ja virtuaalne kuld. Investeerimiskuld ja maksud.