Bondora

Bondora on Eestis asutatud eraisikutele laene väljastav ühisrahastusportaal, mis võimaldab investori elustiili kõigile, oled sa tudeng, kodune ema või pensionär. Kõik laenud väljastab emaettevõte Bondora AS, kes müüb laenuosakuid platvormil Bondora.com, aga jätab osa riskist enda kanda. Bondora väljastab laene Eestis, Soomes ja Hispaanias.

bondora investeerimine

Bondora investeerimine ja konto avamine on täiesti tasuta, kiire ja mugav – registreeri siin. Veebilehel tuleb täita nõutavad väljad, mis võtab vähem kui pool minutit aega. Konto avamisel ei lisata kasutajat mitte kuskil laenude või investeerimise andmebaasi. Bondora keskkonnaga liitumine on täiesti tasuta. Samuti puuduvad haldustasud ning tasud sissemaksel, kui on soov Bondoras investeerida.

Bondora investoril kontole sissemakse tegemiseks piisab Visa või MasterCard krediitkaardist või tavalisest pangaülekandest. Minimaalne investeeringu suurus on 5 eurot. Bondoras investeerimise alustamiseks ei ole vaja kogemusi. Bondora pakub lihtsasti kasutatavaid automaatseid investeerimistööriistu, mille abil saab igaüks investeerida. Täpsemalt loe alt poolt.

Statistika

  • Bondora investorite platvormiga on liitunud üle 69 932 investori
  • Investeeritud kokku üle 234 000 000 euro
  • Investorid on teeninud üle 28 000 000 euro intressitulu
  • Investorite keskmine netotootlus on 10,6%

Bondora investorile

Portaalis saab investeerida Bondora laenudesse – need on põhiosa maksete ja intressitulu näol igakuist rahavoogu tootvad fikseeritud tulumääraga investeeringud. Kõigi laenajate krediidiriski hinnatakse riskihindamismudelitega ning nad määratakse krediidigruppidesse, mille intressimäär vastab riskile. Kuna Bondoras on laenuandjateks teised eraisikud, siis intress ei ole fikseeritud, vaid muutuv, sõltudes laenaja eelnevast ajaloost (kas on varem laenu võtnud), kui suur on summa, kui pika aja peale ning kui suurt riski on investorid nõus võtma. Laenu riskihindamismudelite järgi on Bondoras määratud A, B, C, D, E, F ja HR (high risk ehk eesti keele kõrge riskitase) laenud, kus A on vähem riskantsed ja HR – kõige riskantsemad laenud.

Bondora portfellihaldus

Portfellihalduriga saad valida strateegia, mis sobib sinu riskitaluvusega ja kogu investeerimisprotsess toimub automaatselt. Bondora pakub ise vaikimisi seadistust aga võib ka ise omale sobivad seadistused teha. Muuta saab investeerimise perioodi, minimaalset ja maksimaalset suurust ühe laenu kohta. Bondora investorile pakutakse valida mitme erineva investeerimisstrateegia vahel – ülikonservatiivne, konservatiivne, tasakaalustatud, progressiivne ja oportunistlik.

Näide 1000 euro investeerimisel 12 kuuks – ülikonservatiivse strateegia puhul prognoositav tootlus oleks keskmiselt 8,90%. Oportunistliku strateegia puhul oleks prognoositav tootlus 14,10%.

Bondora Portfolio Pro

Portfolio Pro on mõeldud edasijõudnutele, kuna saad ise valida, millesse täpsemalt soovid investeerida. Selle abil on võimalik luua erinevaid investeerimise strateegiaid. Näiteks: milliste riikide laenudesse investeerida, millise Bondora Reitinguga, millise pikkusega, millise intressivahemikuga, maksimaalne summa mida investeerida ja erinevad limiidid. Luues portfelli on võimalik koheselt näha ka prognoositud tootlust. Erinevaid Pro portfelle on võimalik luua nii palju kui ise soovite. Portfolio Pro abil on võimalik investeerida ainult uutesse laenudesse, mitte järelturu omadesse.
Portfolio Pro puhul on võimalik valida ka kolme erineva strateegia vahel: konservatiivne, tasakaalustatud ja progressiivne. Prognoositav tootlus konservatiivse puhul 6-14% ja progressiivse puhul 11-19%.

Bondora Go & Grow

Kui investeerimismaailm on veel võõras, siis Go & Grow on kõige lihtsam võimalus investeerimisega alustamiseks. Automatiseeritud tööriist lubab sulle investeeringutelt keskmiselt 6,75% suurust aasta tootlust ja võimalust raha välja võtta endale sobival ajahetkel. Sobib suurepäraselt alustajatele ja sellel puuduvad erinevad haldustasud. Kontolt väljamakse tegemine küll maksab 1€.

Bondora järelturg

Bondora järelturg on mõeldud selleks, kui peaks tekkima soov müüa oma portfellis olevaid laene või osta neid juurde teistelt kasutajatelt. Kasutades erinevaid sorteerimise võimalusi, leiad just endale sobivad pakkumised.

Bondora tuludeklaratsioon

Bondoras teenitud kasum maksustatakse üldiselt kogu saadud intressitulu alusel. Tulumaksu pead tasuma vaid siis, kui väljamakse summa ületab esialgse sissekande summa. Oma intressitulu peab deklareerima tuludeklaratsioonis. Tulu deklareerimise lihtsustamiseks on loodud ka “Maksuraport”. Eesti tulumaksumäär 2019. aastal on 20%.

Bondora boonused

Bondora investorile on võimalus teenida ka boonust. Selleks on vaja kutsuda oma sõbrad Bondora kaudu investeerima. Kutsutud sõber saab kohe täitsa tasuta 5€ oma kontole. Sina saad aga 5% summast, mis sinu sõber esimese kuu jooksul investeerib. Kasulik mõlemale. Registreeri konto.