EstateGuru

EstateGuru on Euroopa juhtiv platvorm lühiajalistele kinnisvaraga tagatud ärilaenudele. Laenuvõtjad saavad platvormi kaudu kaasata paindlikel tingimustel kapitali ja investorid teenivad teostatud investeeringutelt intressi. Veebipõhise ühisrahastusplatvormi kasutajad saavad koos rahastada kinnisvaraprojekte Eestis, Lätis, Leedus jm. Platvormi peamiseks eesmärgiks on viia kokku investorid (nii era- kui juriidilised isikud), kes soovivad investeerida laenudesse, ja ettevõtjad, kes soovivad kinnisavara tagatisel laenu saada.

estateguru investeerimine

EstateGuru statistika

  • Rahastatud laenude summa: 550 000 000 €
  • Väljastatud laenude arv: 3500+
  • Keskmine laenusumma: 160 000 €
  • Investorid on teeninud tulu: 42 600 000 €
  • Estateguru investoreid kokku: 127 000
  • Ajalooline tootlus: 11.20% aastas

EstateGuru investeerimine

Investorid teevad läbi EstateGuru virtuaalkonto investeeringuid ning seejuures on minimaalseks investeeringu summaks 50 eurot. Projektidele on seatud tingimused, mille kohaselt peab taotletava finantseeringu summa olema vahemikus 20 000 – 1 000 000 eurot ning laenuperiood 6 kuud – 5 aastat. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse laenuandjate (investorite) kasuks hüpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori kontole. EstateGuru investorid teenivad kuupõhiseid intresse läbi laenuperioodi pärast laenu väljastamist laenusaajale.

VIDEO! Vaata lühikest ja kokkuvõtlikku videot, kuidas EstateGuru platvorm töötab

Keskmine laenu suurus EstateGuru platvormil on ca 160 000 eurot ja keskmine ajaloolne tootlus 11,3% aastas. Seni on rahastatud üle 2700 laenu ja platvormil on kokku üle 98 000 registreerunud kasutaja 106 erinevast riigist. Kõik platvormi kaudu rahastatud laenud on kinnisvaraga tagatud ning laenudel on maksimaalne laenu- ja tagatisvara väärtuse suhe 75%. Kõik laenuvõtja poolt makstavad intressid on fikseeritud kogu laenuperioodi vältel.

Alustamiseks tehke omale www.estateguru.co konto.

EstateGuru Auto Invest

EstateGuru automatiseeritud investeerimine on väga hea lahendus investorile, kes soovib pigem passiivselt investeerida. Lihtsalt tuleb tehe sissemaks EstateGuru kontole, seadistada kriteeriumid, mille järgi investeeringuid tehakse ja Auto Invest hoolitseb kõige muu eest. Parim viis maksimaalselt hajutatud portfelli loomiseks.

Suure nõudluse tõttu võib manuaalselt investeerides mõnes heast projektist ilma jääda, sellepärast ongi mõistlik kasutada Estateguru Auto Invest rakendust. Samuti aitab see luua investorile hajutatud portfelli ja investeerida kõik oma vabad vahendid esimesel võimalusel. Minimaalne ivesteeringu summa läbi automaatse investeerimise on 50 eurot.

Erinevad laenud ja laenugraafikud

EstateGuru väljastab erinevaid laenusid. Arenduslaen on laen, mida kasutatakse näiteks kinnisvara ehitustööde alustamiseks ja/või jätkamiseks. Sildlaen on lühiajaline laen, mida kasutatakse olemasolevate kohustuste täitmiseks, et enne pikaajalise laenu võtmist või vara müümist. Ärilaenu kasutatakse ettevõtte igapäevase tegevuse rahastamiseks – äritegevuse laeindamine, seadmete või kaupade ostmine jne. Kõik EstateGuru portaalis olevad aenud on tagatud hüpoteegiga, olenemata laenutüübist.

Erinevad laenugraafikud on bullet ja täisbullet. Esimese puhul makstakse igakuiseid intresse ja laenu põhiosa perioodi lõpus. Teisel laenu puhul aga tasutakse nii intress kui ka laenu põhiosa perioodi lõpus. Ehk kui soovid teenida iga kuu intresse, siis vali bullet laenugraafikuga laenud.

EstateGuru järelturg

Nüüd on võimalik investoril müüa oma portfellis olevaid laene enne laenutähtaegade saabumist. Ostjateks saavad olla teised investorid. EstatGuru järelturg pakub investorile parandada oma investeeringute likviidust ja teenida oma tehingutelt kasumit. Müüja teenib intressi nende päevade eest, mille jooksul kuulus laenuleping tema portfelli, ning ostja hakkab intressi teenima alates ostu kuupäevast.

Järelturu likviidsus oleneb väga palju teiste investorite huvist sinu investeering ära osta. Alati tuleks vaadata ka üle müügihind. Teil on alati alati võimalik müüa kallimalt aga see ei pruugi ostjale olla atraktiivne.

Õige pakkumise leidmiseks kasutage filtreid. Projekte on võimalik sorteerida: riik, LTV, laenu staatus, liik, laenugraafik ja oleku järgi.

Investori riskid

Nagu kõikide investeermise vormidega, kaasneb ka ühisrahastusplatvormidega teatav risk. Kuna EstateGuru ei ole pank, siis neile ei kehti pangandussektorile sätestatud seadused ja regulatsioonid. Kuigi, investorite riski alandamiseks nõutakse igale laenule tagatist, et ei tekiks olukorda, kus investorid kaotavad oma raha laenuvõtja maksevõimetuse tõttu.

EstateGuru intresside tulumaks

Kõik EstateGuru intressid makstakse välja brutotasuna, mis tähendab, et sellest pole makse kinni peetud. Oma intressitulu peab deklareerima aasta alguses tuludeklaratsioonis.

LHV internetipank ja EstateGuru

LHV pakub oma klientidele tasuta teenust, mis võimaldab internetipanga koondvaates tutvuda ka alternatiivsete rahapaigusute infoga – sh ka EstateGuru konto infot. Internetipangas kuvatakse üksikasjalikult investeerimisplatvormi investeeringute info – soetusmaksumus, realiseeritud tulud, turuväärtus ja kasum. Lisaks näeb oma vaba raha jääki EstateGuru platvormil.

Teeni 0,5% boonust oma investeeringutelt!

EstateGuru soovitusprogrammi raames on kõigil investoritel võimalus lisaraha teenida. Saada sõbrale enda soovituskood. Kui sõber registreerub sinu soovituskoodiga ning teeb investeeringu, lisab EstateGuru omalt poolt esimese kolme kuu jooksul 0,5% investeeringu mahust soovitaja kasutajakontole. Lisaks annab EstateGuru 0,5% ulatuses boonust ka soovituskoodi kasutanud sõbra kasutajakontole.

EstateGuru platvormil on minimaalne investeering 50€ ning tasud investoritele puuduvad. Registreeri täna ning alusta oma tuleviku kindlustamist – Liitu