Crowdestate

Crowdestate on Euroopa juhtiv kinnisvara ühisrahastusplatvorm, mis on teinud kinnisvarasse investeerimise igale soovijale kättesaadavaks ja lihtsaks. Ühisrahastusportaali minimaalne investeeringu summa on 100 eurot ning kõik teenused on investoritele tasuta.

crowdestate investeerimine

Crowdestate investeerimine

Kinnisvarasse investeerimisest huvitatud inimesed saavad Crowdestate’i keskkonnas ühiselt investeerida korralikult ette valmistatud ja läbi analüüsitud kinnisvaraobjektidesse. Kõik investeerimisvõimalused on hoolikalt valitud ning läbinud põhjaliku taustakontrolli, mistõttu investeerimisotsuse tegemine on lihtne ja kiire. Kvaliteetsete investeeringute leidmiseks tehakse tihedat koostööd erinevate kinnisvaraarendajate ning juhtivate kinnisvarabüroodega.

Crowdestate’ga liitumine ja liikmeks olemine on tasuta. Kõik makstavad tasud on arvestatud projektide koguinvesteeringute sisse ehk investoritelt eraldi tasusid ei võeta. Crowdestate on uus viis kinnisvarasse investeerimiseks. Alusta juba täna!

Alustamiseks tehke omale www.crowdestate.com konto.

Crowdestate statistika

  • Registreeritud kasutajate arv: 34 000
  • Edukalt rahastatud projektide arv: 172
  • Edukalt lõppenud investeerimisvõimaluste arv: 74
  • Keskmine tulusus: 18,00%
  • Kaasatud investeeringute maht: 72 000 000€
  • Keskmine investeeritud summa tehingu kohta: ~1000€

Kasutajakonto loomine

Crowdestate kasutamiseks peab esmalt registreerima oma nimele kasutajakonto, mille saavad enda nimel registreerida üksnes füüsilised isikud. Pärast registreerimist on kaustajal võimalik registreerida ka alamkonto ettevõtte jaoks. Portaali sisenemiseks tuleb endale valida unikaalne kasutajanimi ja parool. Isiku tuvastamine käib ID-kaardi, Mobiil-ID või pangalingi kaudu.

Raha kandmine Crowdestate kontole

Pangaülekannet tegehes tuleb alati sisestada unikaalne viitenumber. Nii võid olla kindel, et sinu raha jõuab õigel ajal kontole. Crowdestate kodupank on LHV pank ja sealt pangast jõuavad maksed kõige kiiremini kohale. Muudet pankadest tehtud ülekandeid kontrollitakse 3-5 korda päevas. Crowdestate’s on minimaalne investeering 100 eurot.

Crowdestate Autoinvest

Autoinvest on Crowdestate portaali rakendus, mis võimaldab teha automaatseid eelseadistatud investeeringuid. Seadistuses määrab kasutaja järgmised parameetrid mille järgi süsteem automaatselt investeerib: minimaalne ja maksimaalne laenusumma, intressimäär, laenuperiood, investeeringu liik, varaklalss, kapitali tüüp, riik ja tagatis. Ühel kasutajal on võimalik seadistada ka mitu Autoinvest seadistust.

Mis on LTV?

LTV ehk “loan to value” tähendab laenusumma ja vara väärtuse suhet protsentides. Ehk kui laenusumma on 75 000€ ning laenu tagatisvara väärtus on 100 000€, siis LTV on 75000/100000 = 75%. Üldjuhul indikeerib madalam LTV madalamat riskimäära.

Crowdestate reiting

Crowdestate reiting väljendab investeerimisvõimaluse koondriskiastet, summeerides investeerimisvõimaluse erinevatele parameetritele antud kvalitatiivseid ja kvantitatiivseid hinnanguid. Muuhulgas arvestab reiting investeerimisvõimaluse kapitalistruktuuri, finantsvõimendust, projekti asukohta, projekti staadiumit, rahavoogu, projekti meeskonna kvaliteeti ja kogemust ning tagatiste ja/või käenduste olemasolu.

Crowdestate järelturg

Crowdestate järelturg on koht, kus on võimalus oma investeeringuid teistele investoritele maha müüa või teiste investorite poolt müüki pandud investeeringuid endale soetada, et oma investeerimisportfelli suurendada.

Crowdestate tulumaks

Crowdestates teenitud kasum maksustatakse kogu saadud intressitulu alusel. Oma intressitulu peab deklareerima iga aasta tuludeklaratsioonis. Eesti tulumaksumäär 2019. aastal on 20%.