Investly

Investeeri arvetesse ja teeni 10-15% tootlust aastas. Keskmise investeeringu pikkus on kõigest 30 päeva. Ehk juba kuu aja pärast saad oma investeeritud raha koos intressidega tagasi. Investly on Eesti kõige likviidsem ühisrahastusportaal.

NB! Kui oled ettevõtja! Selle asemel, et oodata enda müügiarvete laekumist 15 kuni 120 päeva, saavad need Investly’ga koheselt tasutud. Ehk saavad nad sullegi käibe ja kasumi kasvatamisel abiks olla? Uuri lähemalt siit…

Investly investeerimine

Investly keskkonnas saavad investeerida üksnes registreerunud kasutajad. Kasutajakonto loomine on lihtne. Täida avaldus ja kanna kontole raha. Eestis laekub raha ühe tööpäeva jooksul. Vaata oksjoneid ja tee oma esimene investeering. Minimaalne investeeringu summa on 10 eurot. Kasutusel on oksjonimudel, kus investorid konkureerivad omavahel intressimäära alusel. Lõplik intressimäär kujuneb oksjoni käigus aga minimaalne intressimäära on 8%.

Ettevõte laadib Investly keskkonda ülesse arve. Portaal kontrollib nii ettevõtte kui ka arve tausta. Investorid investeerivad arvesse, ehk ostavad arve ära. Siis kui arve saaja maksab arve ära, tagastatakse ka investoritele põhiosa kui kogunenud intressid. Investeeringute lühike kestus tagab portfelli likviidsuse ja võimaldab kiirelt reinvesteerida oma raha.

Investly portaalis kuvatakse kõiki intressimäärasid aasta (365 päeva) baasil ehk APR (annual percentage rate), olenemata investeeringu kestvusest. Näiteks 30 päeva pikkune arve, mille APR on 15%, toodab 30 päevaga 1,23% tootlus (15*30/365=1,23%). Kui periood oleks aasta, siis oleks tootlus 15%. Nii on võimlik lihtsalt ja kiirelt võrrelda omavahel erinevaid investeeringuid.

Vahel võivad maksed ka hilineda, põhjuseid võib olla mitmeid. Kui arvete tagasimakse hilineb rohkem kui kolm päeva, tekib arve müüjal kohustus tasuda tekkinud viivised. Viivisemäär on võrdne oksjoni käigus kujunenud intressimääraga. Juhul kui maksed ei laeku ka 30 päeva jooksul, pööratakse arve müüja vastu tagasi. See tähendab, et arve müüjal peab arve koos kogunenud intresside ja viivistasudega tagasi ostma. Kui arve tasutakse aga enne maksetähtpäeva, siis jäävad lisaintressid investoritele.

Investly automaatpakkuja

Investeerimise automatiseerimiseks on võimalik kasutada automaatpakkujat. Kui te ei soovi ise käsitsi tegeleda, siis automaatpakkuja teeb teie eest seda. Funktsiooni aktiveerimiseks tuleb sisestada summa ja minimaalne intressimäär. Pakkumine tehakse täpselt sellistel tingimustel, kui vastab arve müügile tuleb. Pakkujat võid iga hetk sisse-välja lülitada.

Investly statistika

  • Üle 3300 registreerunud investori
  • Keskmine tootlus 10-15% aastas
  • Investeeringu pikkus 15-180 päeva
  • Kokku rahastatud üle 28 900 000 euro
  • Teenustasud puuduvad

Faktooring ja arvete rahastamine

Faktooring võimaldab ettevõttel lihtsalt ja kiirelt hankida vajalikku käibekapitali ja pakkuda oma klientidele pikemaid maksetähtaegasid. Faktooringut kasutades ettevõte müüb kliendile esitatud müügiarve Investlyle, kes omakorda annab investoritel sellesse investeerida. Arvete müük ehk arvete rahastamine on faktooringu alaliik, mis sobib väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Vaata kuidas Investly saab sinu ettevõtet aidata.