Mintos

Mintos on hetkel üks populaarsemaid ja tulusamaid ühisrahastuse platvorme Euroopas. Investeerimist saab alustada juba 10 euroga. Aga kuidas alustada?

mintos investeerimine

Mintoses investeerimine

Mintoses investeerimisega alustamiseks peate endale registreerima konto. See on väga lihtne protsess ja võtab aega vähem kui 5 minutit. Konto saab luua ettevõttele või eraisikule (vähemalt 18-aastat vana). Kui olete konto registreerinud, siis kandke soovitud summa oma pangakontolt Mintos investor kontole. Investeerimisega saab alustada juba 10 euroga. Kui kontole raha lisatud, siis alustage oma investeerimisportfelli loomisega – kas siis valite ise välja laenud kuhu investeerida, kasutate automaatset investeerimist Auto Invest või täitsa uut teenust “Invest & Access”. Kui raha investeeritud, siis hakkate teenime igakuist tulu oma investeeringutelt. Maksed koosnevad põhisummas ja intressist. Raha saate edasi investeerida uutesse laenudesse aga võib ka alati oma pangakontole tagasi kanda.

Alustamiseks tehke omale www.mintos.com konto. Kui soovite teenida ka liitumisboonust, siis lugege selle kohta alt poolt lähemalt.

Statistika

  • Ühisrahastuse platvormiga on liitunud 64 laenuandjat 32 riigist
  • Registreeritud investoreid kokku üle 238 000
  • Keskmine investeering investori kohta: 4 897€
  • Investoritele makstud intresse: 47 316 460€
  • Kokku investeeritud: üle 4 000 000 000 eurot
  • Investorite keskmine neto tootlus 12,15%

Laenudesse investeerimine

Hetkel on võimalik Mintoses investeerida väga erinevatesse laenuliikidesse: ärilenud, eralaenud, hüpoteeklaenud, põllumjanaduslaenud, lühiajalised (SMS) laenud, arved ja autolaenud. Riikidest on esindatud: Albaania, Armeenia, Botswana, Bulgaaria, Colombia, Tšehhi, Taani, Eesti, Soome, Gruusia, Indoneesia, Kasahstan, Keenia, Kosovo, Läti, Leedu, Mehhiko, Moldova, Põhja-Makedoonia, Filipiinid, Poola, Rumeenia, Venemaa, Lõuna-Aafrika Vabariik, Hisaania, Rootsi, Suurbritannia ja Sambia.

Enamik laene on eurodes aga on võimalik investeerida ka CZK (Tšehhi kroon), DKK (Taani kroon), GBP (inglise nael), MXN (Mehhiko peeso), PLN (Poola zlott), RON (Rumeenia leu), RUB (Vene rubla), SEK (Rootsi kroon) ja USD (Ameerika dollar) valuutades.

Mintos Auto Invest – automaatne investeerija

Auto Invest on Mintose tööriist, mis investeerib automaatselt sinu eest. Sina paned paika vaid kriteeriumid ja targad robotid teevad töö sinu eest ära – valivad just sinule sobivad laenud millesse investeerida. Investorina võid alati oma Auto Invest funktsiooni muuta, ümber seadistada või peatada.

Mintos Invest & Access

Mintos Buyback – tagasiostu garantii

Paljud Mintose laenuandjad pakuvad nn buyback-garantiid. See tähendab, et laenupakkuja kohustub investorilt tagasi ostma laenu selle nominaalväärtuses juhul, kui võlgnik (laenusaaja) ei maksa laenu tagasi. See tähendab, et laenupakkuja tagastab teie kontole tasumata põhiosa laenust. Tagasiostu garantii aktiveerub kui laenaja on jäänud 60 päeva või rohkem maksmisega hiljaks.

Mintos Rating

Ühisrahastusplatvormil Mintosel on oma krediitireitingu süsteem:

  • A+ kuni A- – madal risk
  • B+ kuni B- – mõõdukas risk
  • C+ kuni C- – suurenendu risk
  • D – vaikimisi reiting

Intresside arvutamine

Intress arvutatakse iga päev ja seda mõõdetakse summa suhtes, mille olete investeerinud laenudesse vastava päeva jooksul. Intressi arvutamise valem on järgmine: investeeritud summa * päevade arv * Intressimäär / 360

Mintos järelturg

Järelturg on koht, kus Mintose investorid saavad oma investeeringud müüa teistele investoritele. Kui otsustate müüa mõne oma investeeringu järelturul, saate sellele määrata hinna. Müüa on võimalik nimiväärtusega, juurde- ja allahindlusega. Müük nimiväärtus tähendab, et näiteks 100€ suuruse osa laenust müüte 100€. Ehk kui keegi soovib seda osta, peab maksma selle eest 100 eurot. Kui soovite müüa juurdehindlusega, näiteks 5%, tähendab see seda, et investeering mille väärtus on 100 eurot, läheb müüki 105€. Ostja peab selle eest välja käima 105€. Kui aga soov müüa hoopis soodustusega, näiteks 5% allahindlsuega, tähendab see seda, et 100€ suuruse osa laenust müüte maha uuele investorile 95€.

Mintos järelturul on väga erinevaid pakkumisi. Peamiselt müüakse 0% või kuni 1-2% juurdehindlusega. Aga võib leida ka häid pakkumis kus allahindlus on kuni -10%. Sellised pakkumised tekivad peamiselt siis, kui keegi soovib kiirelt kogu oma portfelli maha müüa. Lihtne võimalus – müü soodsalt.

Järelturul investeerimiseks tehke omale www.mintos.com konto.

Mintos boonuskood

Mintoses kehtivad erinevad promokoodid. Hetkel on kampaania, kus uued kasutajad teenivad esimese 30 päeva jooksul investeeritud summade pealt 10 kuni 1000 eurot lisaks. Kuna koodid on personaalsed, siis kirjutage mulle e-mailile info@investeerimiskonto.ee või Facebookis.

Erinevad laenuandjad

Mintos ühisrahastusportaaliga on liitunud üle 60 laenuandja: Aasa, ACEMA, Aforti, AgroCredit, Akulaku, AlfaKredyt, Banknote, BB Finance Group, Bino, Capital Service, Capitalia, CashCredit, Cashwagon, Creamfinance, Credilikeme, Credissimo, Creditstar, Credius, Debifo, Dineo Credito, Dineria, Dinero, Dozarplati, Dziesiatka Finanse, EBV Finance, EcoFinance, Efaktor, Eurocent, ExpressCredit, Extra Finance, Fireof, GetBucks, Hipocredit, ID Finance, ITF Group, IuteCredit, Kredit Pintar, Kredit24, Kredo, Kuki.pl, Kviku, Lendo, Lendrock, LF TECH, Lime Zaim, Metrokredit, Mikro Kapital, Mogo, Monego, Mozipo Group, Peachy, PimPay, Placet Group, Rapicredit, Rapido Finance, Sebo, Simbo, Tengo, Tigo, Varks, VIZIA, Watu Credit.