Omaraha

Omaraha on inimestelt-inimestele suunatud Eesti laenuportaal, mis pakub võimalust investeerida oma raha tagatud laenudesse. Igakuised tagasimaksed on 100% garanteeritud. Minimaalne summa, mis Omaraha investeerimiskontolt ühte laenu võetakse on 10€

Omaraha investeerimine

Esimene samm on kasutajaks registreerimine. Peate sisestama portaalis oma isiku- ja kontaktandmed, läbima e-maili ja telefoninumbri kontrolli. Peale konto kinnitamist luuakse teile Omaraha portaali virtuaalkonto. Nüüd olete valmis investeerimisega alustamiseks. Teise sammuna tuleb seadistada oma investeerimiskonto. Nende seadistuste põhjal hakkab süsteem automaatselt teie eest investeerima. Seadistada saab maksimaalse summa ja sobiva intressi. Aga et investeerida peab kontol olema ka raha. Selleks tuleb lihtsalt oma pangakontolt kanda portaali arvelduskontole raha. Kindlasti tuleb lisada viitenumber, mille leiate oma kontolt.

Erinevate võlglastega tegeleb Omaraha portaal ise. Kui võla tekkimisest on möödas rohkem kui kolm kuud, on investoril õigus saada kompensatsiooni.

Omaraha on laenud jaganud kahte rühma. Esimesed on lühiajalised laenud, mille tagasimakse periood on tavaliselt 30-90 päeva. Ja on pikad laenud, mille pikkus on tavaliselt 6-60 kuud. Lühilaenude tagasimaksed toimuvad ühekordse maksena, pikkade laenude tagasimaksed toimuvad igakuiselt annuiteetgraafiku alusel.

Koguintress on kogukulu protsentides, mille moodustavad laenusaaja poolt investorile makstavad laenuintressid ja portaali vahendustasu. Laenuintress on investori teenitav aastaintress ja seda arvutatakse laenujäägilt.

Omarahas on sinu investeeringutel erinevad olekud. Roheline tähendab, et kõik maksed on tehtud õigeaegselt või tähtaeg on ületatud kuni seitse päeva. Kollane tähendab, et laen on võlas ja maksetähtaeg on ületatud kaheksa kuni 90 päeva. Punane tähendab, et laen on hapu ja tähtaeg on üle läinud üle 90 päeva. Ja sinised tähendavad, et leping on antud inkassofirmale. Portaal tegeleb võlglastega ise ja investorid ei pea selle pärast muretsema. Kõiki hoitakse asjade käiguga ka kursis. Omaraha portaalil on olemas ka tagatisfond, mille väljamaksete suuruseks on vähemalt 60% põhisumma jäägist.

Omaraha statistika

  • Kokku üle 172 000 kasutaja
  • Kasutajaid 47 erinevast riigist
  • Portaalis investeeritud kokku üle 65 000 000 euro
  • Omaraha keskmine tootlus (XIRR) 19,7%

Ühisrahastus ehk crowdfunding on suurepärane võimalus investeerida koos teiste investorite abiga. Soovitame laenata pigem paljudele väiksemad summad, kui ühele suur summa. See vähendab oluliselt sinu riske.