Apple Pay

Apple Pay on väga lihtne ja töötab kõigis Apple seadmetes. Apple Pay kasutamine mobiilis on sama kiire kui pangakaardiga viipemakse. Poodides tasudes saate kasutada oma iPhone või Apple Watchi. Apple Pay’d saab kasutada kõikjal, kus aktsepteeritakse kontaktivaba pangakaarti – sh kauplused, restoranid, transport, hotellid, restoranid, klubid jne. Makseterminalil peab olema üks kahest logost:

apple pay makse

Apple Pay kasutamine

Esimene asjana tuleks iPhone rakenduses Wallet lisada oma krediit- või deebetkaart. Kui kasutusel on mitu erinevat seadet (iPhone, iPad, Watch ja/või Mac), siis kõigis tuleks lisada eraldi.

Apple Pay on Eestis ametlikud toetatud aga kahjuks üksi Eesti pank seda veel ei toeta. Sellepärast tuleb kasutada mobiilipankasid nagu näiteks: N26, Monese, Revolut. Nendes mobiilipankades on konto loomine väga lihtne. Tuleb sisestada enda andmed ja teha tuvastus. Erinevad mobiilipangad nõuavad erinevaid tuvastamisviise aga tavaliselt piisab enda passist või ID-kaardist pildi tegemisest. Konto aktiveerimine võtab tavaliselt kuni tund aega, harvemal juhul tööpäeva.

NB! Pane tähele, et mobiilipankadesse konto loomisega on võimalik teenida ka boonust. Näiteks Monese annab uutele liitujatele 15€ tasuta raha. Mobiilipank Revolut annab tasuta Metal pangakaardi. Boonuse saamiseks tuleb kasutada erinevaid sooduskoode:

  • Monese – laadi äpp, kasuta koodi TAAVI642 ja saad tasuta 10€ (5 kutset alles)
  • N26 – kasuta koodi TAAVIR7603
  • Revolut – kasuta linki ja saad tasuta kaardi

Apple Pay kasutamine poes on väga lihtne. Tuleb jälgida, et makseterminal toetab viipemakset. Enamikel poodides on need juba kasutusel aga siiski tuleks üle kontrollida, et vastav ikoon on peal. Mõnes riigis võidakse teatud summast alates palud teil sisestada ka PIN-kood, mille oma kaardile olete määranud.

Enne iga ostu tegemist peate Face ID, Touch ID või oma parooliga tehingu kinnitama. See aitab vältida seda, et keegi teine saaks kasutada Apple Payd teie iPhone’is, iPadis, Apple Watchis või Macis.

Samuti toetab Apple Pay ka teistele inimestele raha saatmist. Selleks kasutakse oma iPhone, iPad või Apple Watchis sõnumirakendust iMessage. Apple Cash kaardi konto saab hetkel luu ainult Ameerika Ühendriikides aga üsna pea peaks see jõudma ka Euroopasse, sh Eestisse.

Apple Pay on turvalisem kui tavalised plastikust pangakaardid (krediit- või deebetkaart). Apple ei salvesta tehinguteavet, see tähendab, et kõik ostud on privaatsed.

Vaata ka: Paysera